Pokud plánujete čištění koberce, vyhněte se extrakčnímu čištění

Pokud plánujete čištění koberce, vyhněte se extrakčnímu čištění

jak vyčistit koberecJestli jsem se z něčeho poučila, tak že velké, zvláště ty kulaté oslavy, už nikdy nebudu pořádat u nás doma. Bydlíme sice ve velké vile, kde se všichni členové naší početné rodiny a všichni naši přátelé bez větších problémů vlezeme, ale znáte to, na takových oslavách se prostě pije. A na těch kulatých se pije snad tak dvakrát tolik. Většina mužského osazenstva byla kolem sedmé hodiny pěkně sťatá, takže je jasné, že se to neobešlo bez nehod. Naštěstí zde nemůže být řeč o nějakých hádkách a agresi, ale ne jedna sklenička alkoholu byla rozlitá na našem koberci. Nejhorší byl rozlitý rum. Takže to bylo nejenom hodně vidět, ale i cítit. A ať jsme se snažili, tak se nám to opravdu nepodařilo vyčistit, takže na to byla potřeba úklidová firma.

Takže jsme jedné zavolali a domluvili se s nimi na čištění. Ale bohužel, to taky dopadlo katastrofou. Tedy na první pokus. Protože když se pustili do čištění koberců, provedli ho extrakční metodou.. Ani já ani manžel jsme s tím neměli žádné zkušenosti, takže jsme nevěděli, že to může špatně dopadnout. A taky že dopadlo. Když skončili a koberec uschl, zůstaly všude samé šmouhy a fleky. Když jsme chtěli od nich nějakou kompenzaci, tak řekli, že to není možné, protože to se prostě u extrakční metody stává, a že jsme s tím měli počítat. Nevím, co mě otrávilo víc, jestli to, že nám koberce nevyčistili, nebo že s námi tak vyjebali, že to tak musím doslova říct. S takovým jednáním jsem se ještě nikdy nesetkala a oba nás to s manželem pěkně dopálilo.

Jenže…

čím vyčistit koberecJenže naše rozčílení muselo jít v tu chvíli stranou, bylo potřeba s těmi koberci něco dělat, protože byly poměrně drahé a nechtěly se mi hned kupovat nové, pokud byla nějaká šance, že by šly vyčistit. Letmo jsem se o tom zmínila v práci, načež mi moje kolegyně doporučila firmu Praha 10, čištění koberců a jejich hloubkové čištění koberců. Prý s nimi má výborné zkušenosti a koberce si od nich nechává čistit pravidelně. Ujistila mě, že oni extrakční metody nepoužívají, takže není možný, že by mě čekal stejný scénář jako s předchozí firmou, protože oni čištění realizují pomocí kotoučového strojového čištění.

Ihned jsem ji zavolala do kanceláře a domluvila se s nimi na nejbližším termínu. Velice milá slečna se mnou po telefonu domluvila termín, ihned mi udělali cenovou nabídku, která byla lepší, než u předešlé firmy, kde to ještě dopadlo katastrofou. Dále mi vysvětlila, na jaké principu jejich čištění funguje a byla vstřícná ke všem našim dotazům, kterých jsme logicky po předchozí mizerné zkušenosti měli tunu. V daný den pak dojeli zaměstnanci firmy a ihned se pustili do práce. Pomalu zanášeli účinnou chemii do koberců, následně koberce rozkartáčovali a nakonec vysáli výkonným vysavačem. Odvedli vynikající práci, špína i fleky zmizely a koberce byly jako nové, takže jsme nemuseli pořizovat nové. Jsme s nimi opravdu moc spokojení a vřele doporučujeme. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *