Je váš dům hermeticky uzavřen plastovými okny? Musíte ho nechat „dýchat“

Je váš dům hermeticky uzavřen plastovými okny? Musíte ho nechat „dýchat“

Na vině byla nová okna…

odstranění plísně z rohu obyvákuZjistili jsme, že se v našem bytě začaly objevovat plísně, na vině byla nová plastová okna. Ničemu jinému jsme to přisuzovat nemohli. Protože v bytě bydlíme už několik let, s plísněmi jsme nikdy problém neměli, až teď, když jsme vyměnili okna. Dozvěděli jsme se, že plastová okna narušují přirozenou výměnu vzduchu, je to tím, že zajišťují absolutní hermetičnost. Nejhorší to bylo, když k nám přišla návštěva. Už jen pět lidí navíc v místnosti vyprodukovalo tolik vodní páry, která neměla kam unikat. Z té vlhkosti rostly plísně téměř před očima. Jenomže co s tím? Čím odstranit plíseň.

Čím odstranit plíseň…

Vyměňovat okna zpátky za stará byl nesmysl. Řešení vlastně nebylo tak složité, jen jsme na něj tenkrát nedokázali přijít sami. Oči nám otevřela firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., kterou jsme kvůli zdánlivě neřešitelným problémům s plísněmi zkontaktovali a zapojili do hledání východiska z této nepříjemné situace, firma velmi profesionálně předvedla čím odstranit plíseň. Pracovníci firmy nám řekli, že plastová okna sice svým způsobem růst plísní v bytech podporují. Ale to není důvod k tomu, aby se od nich přecházelo zpět k starým oknům. odstranění plísně ze skříně

Řešení je větrání…

odborné odstranění plísně PlzeňŘešení je jednoduché a tím je větrání. Ale ne na pouhou ventilaci, což většina lidí považuje za dostatečné. Musí se větrat s okny dokořán, nejlepší je průvan. Takové větrání by se mělo praktikovat alespoň dvakrát denně, a to minimálně na pět minut. Když jsme se těmito radami začali řídit, brzy jsme viděli, že nesou ovoce. Vlhkost se snižovala. K tomu ještě A SERVIS odstranil ze stěn plísně a řádně je vydezinfikoval. Zbývalo jen vyřešit, jak zabránit tomu, aby se zbylá vlhkost nevsakovala do stěn. To zajistil protiplísňový LSG nátěr zabraňující propouštění vlhkosti dovnitř ošetřeného povrchu. Tak jsme se definitivně rozloučili s plísněmi a současně si ponechali plastová okna.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *