Posted by on Kvě 2, 2018 in Odstranění plísně | 0 comments

Máte na stene pleseň? Jej zdroj môže byť aj u susedov. Čistenie plesní Malacky

Máte na stene pleseň? Jej zdroj môže byť aj u susedov. Čistenie plesní Malacky

Na stene nášho bytu, sa jedného dňa začali objavovať vlhké škvrny a pomaly sa rozrastali. Začali sa na nich vytvárať plesne. Naši susedia sú príjemní ľudia, takže sme sa ich mohli opýtať, či u nich na druhej strane postihnutej steny nie je niečo v neporiadku. Zistili sme, že v týchto miestach majú kúpeľňu. Keď sa dozvedeli, čo sa u nás deje, začali zisťovať, či ten problém nemohol vzniknúť už u nich. Nakoniec došli k zisteniu, že im presakuje potrubie v stene a kvôli tomu vlhne stena u nás. stop plesni

Vlhkosťzačali objavovať vlhké škvrnyvlhkosť v byte znížit

Okamžite začali situáciu riešiť…

Okamžite začali situáciu riešiť a potrubia opravili. Vlhkosť sme pomaly zo stien vyvetrávali, ale plesne na stene zostávali. Susedov naše problémy, ktoré vznikli kvôli nim, mrzeli a snažili sa nám pomôcť.

Skúšali sme celý rad prípravkov a postupov ako odstrániť pleseň, ale neboli sme úspešní. Preto nám dohodli stretnutie s technikmi z firmy stop plesni, ktorí prišli, aby sa na náš problém pozreli a našli riešenie. stop plesni

Technici nám vysvetlili…

Technici nám vysvetlili, že časom sa dá všetko do poriadku, akonáhle stena dôkladne preschne. Zatiaľ sa ale plesne nechcú len tak vzdať a stena nasáva ďalšie vlhká a tentoraz z nášho bytu. Museli sme popracovať na tom, aby sme vlhkosť v byte znížili. A aby vlhkosť do steny neprenikala, objednali sme si v A SERVISE LIPKA, s.r.o. aplikáciu LSG náteru, ktorý na jednej strane umožňuje vlhkosti zo steny unikať, ale pritom vytvára na povrchu vrstvu, ktorá vlhkosť do steny neprepúšťa.

vlhkosť do steny neprepúšťaplesňové napadnutia

Pred nanesením tohto náteru bolo nevyhnutné odstrániť plesne zo steny a zlikvidovať aj plesňové zárodky, ktoré sa voľne pohybovali po izbe a boli schopné plesňové napadnutia ďalej šíriť. Preto technici neodstraňovali plesne iba zo steny, ale vysali priemyselným vysávačom všetky plochy v miestnosti a vydezinfikovali podlahu.

Od tej doby už je konečne všetko v poriadku. Plesne sú preč a vlhkosť sa nám darí odvetrať oknami, do steny nepreniká.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *