Posted by on Čvn 27, 2018 in PR články | 0 comments

Ako čistiť vodu v bazéne?

Ako čistiť vodu v bazéne?

Snom každého vlastníka bazéna je mať čistú a zdravotne nezávadnú vodu, čo koniec koncov nie je náročné dosiahnuť, len potrebujete dávku trpezlivosti. Základom je bazén čistiť pravidelne, a to mechanicky i chemicky. Vodu by ste mali kontrolovať aspoň raz týždenne, no počas sezóny pokojne aj dva krát.

Zamerajte sa na pH a tvrdosť vody!

Pred tým, ako sa rozhodnete starať o vodu v bazéne je dôležité, aby ste odmerali jeden krát týždenne jej pH. Na základe tejto hodnoty je možné určiť, či je voda kyslá alebo zásaditá, k čomu vám pomôžu tiež špeciálne kvapkové testy. Dbajte na to, aby bola hodnota pH v rozmedzí 7,0 až 7,4, pretože ak by bola táto hodnota vyššia, môžu sa vo vode tvoriť mliečne zákaly, ba dokonca vám hrozí podráždenie očí a pokožky. Okrem kontroly pH vody je ďalšou dôležitou hodnotou práve tvrdosť vody, ktorá nemôže byť vyššia ako 18 °N. Túto hodnotu by ste mali kontrolovať aspoň jeden krát do mesiaca.

Dezinfekcia vody musí byť

Nie je žiadnym tajomstvom, že kúpajúci prináša do vody tisíce mikroorganizmov, ktoré sa v teplej vode množia. Práve preto by ste nemali zabúdať na pravidelnú dezinfekciu, vďaka ktorej sa mikroorganizmov účinne zbavíte. Môžete si vybrať chlórové, ale aj bezchlórové varianty, čiže konečné rozhodnutie je samozrejme na vás. Ak sa rozhodnete pre prípravok s obsahom chlóru, nezabudnite, že ten sa do vody leje postupne v presne určenom množstve! Bezchlórové produkty predstavujú ohľaduplné spôsoby dezinfekcie, čo ocenia najmä ľudia trpiaci alergiou, astmou či chronickou chorobou. Medzi najosvedčenejšie typy patria jednoznačne UV lampy, ionizátory, ale taktiež salinátory. V súvislosti so starostlivosťou o bazénovú vodu je vhodné používať bazénový vysávač, ktorý dokáže vyčistiť dno i steny bazéna, ktoré je z hľadiska životnosti nutné udržiavať v maximálnej čistote, v opačnom prípade bude váš bazén znehodnotený skôr, ako sa nazdáte.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *