Posted by on Dub 15, 2019 in Čištění a úklid | 0 comments

Přítelova hračka se poněkud vymkla kontrole.

Přítelova hračka se poněkud vymkla kontrole.

Můj přítel…

Můj přítel je fanda různých bojových sportů, vyznává army styl a vše kolem vojenství. Ne, že by byl konfliktní člověk nebo surovec, ale je toho názoru, že by se každý měl umět bránit proti napadení. Nikdy totiž nevíte, koho na ulici potkáte. Nebo někde jinde, to je docela jedno. Takže se mě jeden čas také snažil zasvětit, abych si i já uměla poradit. Táhl mě na pár kurzů o sebeobraně, tak jsem si to vyzkoušela. Má spoustu přátel stejného ražení, s kterými se může na různých akcích vydovádět a snažit se překonávat svoje hranice. No a ti přátelé mu loni dali k narozenimám paintballové zbraně. Takže se dohodli na určitý den, že se připraví zahrada a trochu si zablbnou u nás za domem. Vypadalo to jako neškodná zábava. Taky jsem si to vyzkoušela. Pravda, když jste dostali zásah, nebylo to úplně příjemné. Modrák na stehně se pak dlouho vyjímal a já raději nosila sukně pod kolena.

 

Každopádně…

Každopádně, abych některým, kteří neví, o co jde, tento sport trochu přiblížila, jedná se o bezkontaktní adrenalinový sport, při němž je k vyřazení protihráčů používáno zbraní, které střílejí želatinové kuličky. Uvnitř obsahuje kulička netoxické vodou rozpustné barvivo rozličných barev. Při zásahu cíle skořápka kuličky praská a okolí zásahu je potřísněné barvivem. Tímto způsobem je zasažený nebo chcete-li označený hráč vyřazen ze hry a odchází mimo hřiště do předem určeného prostoru. Toť základ této hry. Všechno probíhalo v pohodě do té doby, než si jeden z kamarádů trochu víc přihnul a začal pálit jako smyslů zbavený. Barva nekončila pouze na zahradě, ale také na fasádě domu a oknech. Značkovače mohou totiž zasahovat cíle i několik desítek metrů vzdálené.

 

Kamarád…

Kamarád udává až sto metrů, což je docela dost daleko. Takže ačkoliv máme velký pozemek, a i když byli od domu dost vzdáleni, pár střel dolétlo až k domu. Všimli jsme si toho až druhý den, až jsme začali dávat do pořádku řádění z předešlého dne. Kamarád se nám velice omlouval a slíbil, že to vyřeší. Fasádu máme naštěstí bílou, takže jsme si nemuseli nechat chytat a ředit přesný odstín barvy. Prostě jsme kamarádovi dali zbytky fasádní barvy, která nám po malování zbyla. Na okna se domluvil s kamarádem, který pracuje u úklidové firmy a ten mu přislíbil co nejdřívější pomoc. Necelý týden po incidentu k nám zavítal tým z Mytí oken Praha 10  a pomohl nám dát do pořádku nejen ta dvě zasažená okna, ale rovnou všechna. Trvalo jim to pouze pár hodin a výsledek byl moc vydařený. Na oknech byste marně hledali nějakou šmouhu. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *