Posted by on Čvn 25, 2019 in Odstranění plísně | 0 comments

Plísně na fasádě nejsou problém.

Plísně na fasádě nejsou problém.

Kousek…

Kousek za jednou horskou vesničkou vlastním s manželkou příjemný a turisticky vyhledávaný rekreační komplex, který je ideální nejen v zimě pro lyžaře a běžkaře, ale také v létě pro rodinné výlety za krásami okolí. Nabízíme masáže, lázně, sauny, sportovní vyžití a prostě cokoliv co vás napadne při slově relaxace. Bohužel nedávno jsme si ale na jedné stěně všimnuli, že se tvoří nějaká špína. Nakonec jsme usoudili, že se asi bude jednat o plíseň, protože za stěnou je právě relaxační zóna se saunou a bazének. Napadlo nás, že od vlhkosti a špatného větrání se asi vytvořila na stěně zvenku plíseň. Měli jsme obavy, aby se neobjevila i plísně v bytě . To ale nebylo vše, s čím jsme se potýkali. Nějací vandalové nám jednu stěnu postříkali sprejem a nakreslili nějaké nehezké a vulgární obrazce. To jsme samozřejmě nemohli nechat jen tak, protože by nám to okamžitě odlákalo hosty.

 

Ihned…

Ihned jsme začali problém řešit a bylo nám jasné, že jsme na to sami krátcí. Na internetu jsme hledali firmu, která by nám pomohla. Z poměrně velkého výběru jsme se rozhodli pro úklidovou firmu. Proč? Měli nejlepší recenze i jejich postup práce při odstranění plísně a graffiti se nám líbil nejvíce. Firma dojela přesně na domluvený termín a všechno vybavení měli s sebou. Prohlédli si fasádu a začali pracovat. S plísní i graffiti si poradili raz dva a nikdo by nepoznal, že se tam někdy nějaká špína nacházela. Mají skvělý postup i techniku a prostředky, které doma určitě nenajdete. Bez jejich pomoci bychom byli nahraní. Na čištění fasády od plísně mají jasný postup. Nejprve jde na řadu mechanické a chemické čištění fasády tlakovou vodou s čistící chemií, která udrží fasádu v dobrém stavu.

 

Fasáda…

Fasáda je dokonce i jednotně barevná a není potřeba obnovovat fasádní výmalbu. Pak je na řadě chemický nástřik, a nakonec se aplikuje protiplísňový nátěr LSG. Nátěr je velice účinný a odolný. Po zaschnutí se na ošetřeném povrchu vytvoří omyvatelná, průhledná a difúzně otevřená ochranná mikrovrstva. Lze ho aplikovat nejen na fasády, ale i dřevo, dřevoštěpkové a dřevotřískové desky, umakart, betony, keramické obklady a další materiály. Na povrchu chráněném nátěrem LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. A s graffiti si poradili tak, že je odstranili pomocí speciálních přípravků, až tam zbyl opravdu jen opravdu hrozně slabý stín, který poté zamalovali fasádní barvou, kterou si nechali předem namíchat. A poté nanesli ochranný nátěr AGO, díky kterému máme jistotu, že se už graffiti na zdi neobjeví. Kdyby se objevili, tak odstranění bude mnohem snazší a efektivnější. A SERVIS prostě nemá konkurenci a my je můžeme doporučit dále. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *