Posted by on Čvc 4, 2019 in Technologie | 0 comments

Ako účinne zabrániť prehriatiu elektromotora?

Ako účinne zabrániť prehriatiu elektromotora?

Priemyselné elektromotory ponúkajú spravidla spoľahlivú prevádzku, vysoký výkon a to všetko popri zachovaní veľmi rozumných prevádzkových nákladov. Pred implementáciou elektromotora je však potrebné všetko si dobre premyslieť, prípadne sa poradiť s odborníkom. Keďže nám záleží na tom, aby váš elektromotor slúžil dlho a spoľahlivo, zamerali sme sa na to, ako zabrániť prehrievaniu elektromotora.

Ako zabezpečiť chladenie elektromotora?

Ak ste sa rozhodli vybaviť svoju priemyselnú prevádzku moderným elektromotorom, je to vynikajúci krok. Aby ste však mohli počítať s bezproblémovou a efektívnou prevádzkou, mali by ste si výber a všetky ostatné faktory poriadne rozmyslieť. Jedným z problémov, ktoré sa môžu pri používaní elektromotora vyskytnúť, je jeho prehrievanie. Nemusíte sa však obávať, stačí myslieť na niekoľko zásad a váš priemyselný elektromotor sa vám odvďačí dlhoročnou a spoľahlivou službou.

Aby sa elektromotor neprehrieval je dôležité uvedomiť si jeho: priestorové nároky, spôsob použitia, a spôsob napájania. Nemenej dôležité je zohľadniť všetky špecifiká externého prostredia. Ak už máte v hľadáčiku priemyselný elektromotor, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám na výkon a prevádzkové vlastnosti, dôležité je nájsť preň vhodné umiestnenie. Poďme ale pekne krok po kroku.

– Elektromotor umiestnite v dostatočne veľkom priestore, nemal by mať z každej strany prekážku, okolo elektromotora by mal prirodzene aspoň trochu prúdiť vzduch. Rovnako je dôležité nezakrývať žiadnu časť ventilácie elektromotora.

– Elektromotor používajte v súlade s účelom, na aký bol vyrobený. Nie všetky elektromotory sú napríklad vhodné na nepretržitú prevádzku.

– Pri napájaní elektromotora je potrebné postupovať presne v súlade s pokynmi výrobcu. Malé alebo príliš vysoké napätie môžu viesť nielen k prehrievaniu ale aj k poškodeniu elektromotora.

– Zvážte možnosť použitia externého chladiča. Vo VYBO Electric vieme vyhovieť všetkým požiadavkám, ak nie je možné dodržať niektoré zásady pre adekvátne chladenie, je možno zvoliť externý oceľový chladič špeciálne vyvinutý na tento účel.

M. Klamo

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *