Posted by on Čvc 4, 2019 in Technologie | 0 comments

Soft štartéry a ich využitie pri priemyselných elektromotoroch

Soft štartéry a ich využitie pri priemyselných elektromotoroch

Vo VYBO Electric okrem širokej palety elektromotorov na rôzne využitie ponúkame aj ďalšie príslušenstvo a techniku, ktorá vám prácu s elektromotorom v maximálnej možnej miere uľahčí. K elektromotorom ponúkame aj kvalitné soft štartéry Kinetics s vynikajúcimi parametrami, ktoré znížia opotrebovanie elektromotora a zároveň vám uľahčia jeho používanie. Zistite, prečo sa oplatí investovať do kvalitného soft štartéra.

Čo je soft štartér a aké je jeho využitie v prípade elektromotorov?

Hneď na úvod v skratke vysvetlime, na akom princípe funguje soft štartér a aké sú jeho hlavné prínosy. Hlavnou úlohou elektronického soft štartéra je zníženie krútiaceho momentu a zabránenie výkyvom napätia v distribučnej sieti. Pre elektromotor majú soft štartéry zásadný význam v tom, že zabezpečujú plynulé spúšťanie asynchrónnych elektromotorov využívajúcich striedavý elektrický prúd.

Ako sme už naznačili aj v úvode, soft štartéry prispievajú aj k dlhšej životnosti elektromotorov. Svojou činnosťou totiž eliminujú mechanické rázy, ktoré celkovo znižujú opotrebovanie mechanických častí elektromotora. Soft štartéry je možné v určitých prípadoch považovať aj za vhodnú alternatívu k frekvenčným meničom.

Platí to však iba v prípade jednoduchších priemyselných aplikácií, kde nie je potrebné regulovať otáčky motora. Soft štartér totiž slúži len na tzv. mäkký rozbeh motora. Ak stojí pred výberom soft štartéra resp. frekvenčného meniča pre váš elektromotor, neváhajte sa obrátiť na našich odborníkov z VYBO Electric.

V ponuke spoločnosti VYBO Electric nájdete kvalitné soft štartéry Kinetics, ktoré sú určené pre 3-fázové asynchrónne elektromotory s kotvou na krátko. Svoje využitie si tieto soft štartéry nájdu v rôznych druhoch priemyselných prevádzok, pričom vyberať si môžete zo soft štartérov Kinetics s nominálnym výkonom od 22 kW až po 630 kW.

M. Klamo

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *