Podnikanie vo veľkom

Podnikanie vo veľkom

S manželkou sme sa dali na podnikanie a obchodujeme so zdravotníckymi pomôckami. Dobre sa nám darí, takže sme rozšírili sortiment a presunuli predajňu do väčších priestorov. Podarilo sa nám získať prenájom vo veľmi dobrej lokalite za slušnú cenu. Problém bol však v tom, že tieto priestory neboli práve v najlepšom stave a potrebovali nutne vymaľovať a generálne vyčistiť podlahy.

Maľovania sa ujali dvaja naši známi. Zostávalo vyriešiť, komu zadať čistenie podláh. Vzhľadom k tomu, že predávame zdravotnícke zariadenie, nepôsobila by predajňa sa špinavou podlahou dobre, museli sme zabezpečiť hĺbkové vyčistenie. Potrebovali sme niečo účinnejšieho, než sú čistiace stroje v klasických supermarketoch, ktoré iba rozotierajú vodu so saponátom. Dôkladné čistenie ponúka vychýrená firma, ktorá sa predovšetkým zameriava na umývanie podláh.

Táto firma sa zaoberá detailným generálnym čistením podláh pomocou kotúčového stroja. Tento zhruba 50 kilový stroj priviezli tiež k nám a pustili sa do práce. Kefy stroja umývala spolu s čistiacou chémiou podlahu, kým neboli všetky nečistoty vykefované preč z povrchu. Všetka špina bola potom odsatá vysávačom. Povrch podlahy sa musel ešte raz pretrieť vodou, aby sa mohol neutralizovať od zvyškov chemického čističa. Na záver stačilo už len nechať podlahu voľne doschnúť.

Vyzeralo to skvele, podlaha úžasne prekukla. Po nečistotách nebolo ani pamiatky. Len sa krásne leskla čistotou. Pracovníci nám tiež odporučili nanesenie vrstvy ochranného vosku, ktorý podlahu zakonzervuje a udrží ju dlhšie čistú. Tento nápad sa nám páčil, čoskoro si iste voskovanie podláh dohodneme. Vieme, že na kvalitne vykonanú prácu sa môžeme spoľahnúť, a nemusíme sa báť ich služby kedykoľvek znovu využiť.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *