Posted by on Led 14, 2020 in Čištění a úklid | 0 comments

Vůně Itálie

Vůně Itálie

Každý rok z Itálie si vozíme pár oblíbených  potravin a pochutin. Letos se nám stalo, že při vybalování věcí jsme rozbili láhev s olivovým olejem. Láhev jsme museli poškodit při dlouhé cestě nebo při vynášení věcí z auta. Pak již stačilo asi jen malé ťuknutí tašky o zem a láhev musela prasknout. Kdybychom si toho aspoň všimli hned a ne po delší době… Na koberci byla velká skvrna, jak se do něho olej vsákl. Čistila jsem to kartáčem za pomocí všeho možného, ale výsledek nebyl vůbec uspokojující. Koberec celkově nevypadal nejlépe. Měli jsme ho již nějaký ten rok. Rozhodli jsme se s manželem, že ho necháme vyčistit. Manžel na internetu vyhledal firmu tepování koberců, která nabízí své služby řadu let,čištění koberců provádí svou roky zdokonalenou technologií pomocí kotoučového stroje.

jak vyčistit koberecčím vyčistit koberecjak odstranit skvrny na koberci

Účinnost a kvalita…

Účinnost a kvalita jejich technologie spočívá v tom, že za pomoci strojového kotoučového stroje je zapracovávána značková a velmi účinná chemie do samé struktury koberce tak dlouho, dokud neodstraní veškeré nečistoty. Jejich kosmetika při čištění nejen odstraní veškerou nečistotu, ale působí také dezinfekčně, ničí mikroorganizmy. Takže čištění je vhodné i k odstraňování roztočů, které často dráždí alergiky. Zaslali jsem firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. poptávkový email a domluvili jsme si termín. Pracovník firmy se dostavil v přesně dohodnutý čas. Začal koberec šamponovat a kartáčovat těžkým kotoučovým strojem s hustým rotačním kartáčem. A to dělal poměrně dlouho, dokud nebyl koberec opravdu čistý. Až takto vyčistil celý koberec, spustil vysoce výkonný vysavač, kterým odstranil veškerou vlhkost. Při vysoušení došlo jako bonus k nabytí původního objemu koberce. Neboť onen výkonný vysokotlaký vysavač nadzvedl jeho vlákna a celkově provzdušnil jeho strukturu.

jak se zbavit skvrn na kobercipéče o světlý koberecjak umýt koberec

Jejich metoda…tepování koberců

Jejich metoda opravdu vyčistila  veškeré nečistoty z koberce tak, jak inzerovali. Koberec vypadal jako nový, barvy byly svěží a celý byt krásně voněl. Jak jsem potom zjistila, díky měkkým štětinám v kotouči je tato metoda vhodná pro všechny typy koberců. I pro ty s vysokým vlasem. Od zaměstnance firmy jsme se dozvěděli, že levnější čištění jiné firmy provádějí zastaralou metodou, kdy chemie působí pouze povrchově, není zcela vpravena  do hluboké struktury koberce, úplně zde chybí důkladné prokartáčování při vysoušení. Proto může koberec mít po vyčištění nehezký vzhled, vlákna koberce vypadají jako slepená. Chválabohu za kvalitní firmy. Firma A SERVIS je vybavená nejmodernějšími stroji a kvalitními čisticími přípravky, disponuje velmi kvalitním zázemím s odborně zdatnými pracovníky. Firma nabízí i další služby – čištění a voskování podlah, mytí oken a čištění čalounění, čištění fasád a odstraňování grafitů,které realizují po celé České republice, na Slovensku, v Německu a v Rakousku.

čištění koberců s vysokým vlasemjak se zbavit roztočůhygiena domácnosti

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *