Posted by on Dub 22, 2020 in Čištění a úklid | 0 comments

Potřebujete čistit a nedokážete si s tím poradit?

Potřebujete čistit a nedokážete si s tím poradit?

Pracuji jako jeden ze správců botanické zahrady a nedávno jsme měli problémy s naší fasádou u vstupu. Byla totiž špinavá, což by nebylo asi to úplně nejhorší, jenže na ní byla i plíseň. A s tím jsme už vážně museli něco dělat. Tak jsme se to prvně pokusili vyčistit sami, ale bylo to úplně zbytečné. Prakticky vůbec jsme s tím nepohnuly. A bylo opravdu nutné se o to nějak postarat, protože to vypadalo děsně. Nevrhalo to na nás vůbec dobré světlo, byla to špatná reklama.

Takže potřebovali najít někoho, kdo by tu fasádu vyčistil. Jenže jsme bohužel neměli s žádnou firmou, co se těchto služeb týkali, neměli zkušenosti.  Tak jsme prvně hledali na internetu, abychom zjistili, kdo má dobré reference. Aby s nimi měl dobrou zkušenost alespoň někdo jiný, když ně my. A nakonec jsem na netu našla víc věcí, než jsem čekala.

A to…

A to se týká i spoustu dalších věcí co se plísní týče. Například že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi zhruba po šesti letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou.

A samozřejmě jsme to tak nechtěli nechat. Ale našli jsme i firmu, která se o to dokázala postarat. Jedná se o Plísně na fasádě Plzeň měli na internetu samé dobré reference, tak jsme si řekli, že nebudeme hledat nikoho dalšího a necháme si plíseň odstranit právě od nich. Byla jsem ráda, že nám nabídli termín hnedka do týdne, takže jsme nemuseli trnout hrůzou, že to bude trvat milion let.

Pak…

Pak přijeli k nám a pustil se do práce. Zaměstnanci nejdříve nanesli na plíseň dezinfekční prostředek, a poté na něj nanesli protiplísňový nátěr LSG je aplikovatelný na všechny možné povrchy, například i na dřevo, OSB desky a i keramické obklady a podobné materiály. A pro jeho univerzálnost si tím můžete pojistit i spoustu dalších věcí, včetně vašeho nábytku. A proto jsme si jej nechali dát i dovnitř domu, abychom měli jistotu, že problémy s plísněmi už opravdu nebudeme muset řešit.

Věřte mi, nestojí to za to, je lepší se o takové věci postarat dopředu. Jsme s ním opravdu spokojení a můžeme jedině doporučit, protože plíseň skutečně zmizela a od té doby se již nevrátila. S touto firmou jsme určitě nespolupracovali naposledy, protože nenabízí jen odstraňování plísní, ale i čištění koberců a podlah, mytí oken a výloh a to i ve výškách a odstraňování graffiti. A věříme, že jejich ostatní služby budou stejně tak kvalitní, jako jejich čištění fasád. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *